Meditace


...dovol si prožít meditaci jako elixír života,
najdi cestu, jak se vymanit ze zajetí mysli,
nech se pohltit meditací a už nikdy nebudeš chtít přestat...


Meditace mi dává možnost prožít sama sebe ve všech svých náladách, pocitech a emocích, které zrovna zažívám. Poskytuje mi svobodné prostředí pro vyjádření mé vlastní přirozenosti.

V meditaci si dovolím být smutná a nebo radostná, naštvaná a nebo veselá, nešťastná a nebo šťastná, nemilovaná a nebo milovaná. 

Meditace pro mě znamenají odhalení, pochopení a prožití principu jinu i jangu. Abych poznala co je bílé, musím umět poznat co je černé, abych mohla cítit radost, potřebuji taky cítit smutek.

Aktivní meditace

V létě 2017 jsem absolvovala lektorský kurz Osho meditací a meditací Igora Samotného, zakladatele Osho meditačního centra Lažánky. Od září 2017 vedu oficiálně meditační skupiny. Jedná se o meditace, ve kterých se kombinuje pohyb, dech, zvučení a relaxace. Jsou doprovázené mezikoterapeutickou hudbou i tichem.

Meditace je součást mé každotýdenní psychohygieny.

Rozpustím v ní moje naštvání a nepotřebuji tak vypouštět emoce slovně na své blízké a ostatní nevinné osoby, se kterými se denně setkávám. V meditacích přicházejí pocity nekonečné a všeobjímající lásky, která mi dává sílu jít a žít dál, přicházejí pocity nekonečného přílivu nádherně čisté energie.

Meditace vždycky pročistí moje myšlenky, zažívám přenádherné stavy bezmyšlenkové blaženosti.

„Meditace s Jindrou pro mě znamenají duševní sprchu, pocit, že létám, absolutní štěstí, klid, vyrovnanost...

Odezněly depky, pravidelně se vracející na Nový rok, když jsem cítila, že něco dobře známého ztrácím a to, co má přijít nemohu uchopit, pojmenovat. Ta tam je strach o mé děti, rodiče, lásku, o sebe...

Tři roky žiji s lehkostí, jsem šťastná všude tam, kde jsem. Mám ráda sebe, lidi kolem, dokonce i ty, co mě štvou. Poděkuji jim, že mým životem prošli a sama se posouvám dál. Děkuji Jindře, která mou proměnu nastartovala. Děkuji svým synům, kteří se stali mými učiteli. Ale hlavně děkuji sama sobě.“

Ivona Königová

„Dobré ráno Jindřiško, ještě jednou moc díky za včerejší meditaci. Naladila mě tak, že jsem do půlnoci neusnula a bylo mi moc příjemně a pořád ještě je. 

Je super a máš můj velký obdiv za to, co děláš, pa a krásný den.“

Věrka Kavanová


Úplňkové meditace

Nejčastěji na meditace chodí ženy a ženy potřebují zažívat ženský kruh pro své zdraví. Proto zařazuji pravidelně každý měsíc také úplňkovou meditaci jen pro ženy. 

Naladíme se na naše lůno a za svitu luny se propojíme se svým instinktem, intuicí a intimitou a dovolíme si pustit vše, co už s námi není v souladu. Vytvoříme místo věcem, lidem a situacím, které chceme ve svém životě mít. Dovolíme si spojit se se svou vnitřní ženou, nespoutanou kráskou, která uvnitř nás dříme.

Čeká vás velmi jemná meditace spojená s úplňkovým rituálem, ve kterém se žena napojí na esenci svého ženství, prožije návrat ke své přirozené schopnosti být moudrou ženou, která volí tvořit svět ženskou cestou. 

Chcete se přidat na lekce meditací, nebo na některou z úplňkových meditací v Moravské Třebové?

Meditace pořádám v Ekocentru Stolístek, Linhartice 116. Aktuální pozvánky najdete na mém facebooku, nebo mě kontaktujte.