JIN-DRA jóga

...zastav se a dovol si volně se nadechnout,
zklidni svoji mysl a dovol si naslouchat,
utiš se a dovol si jen tak být,
najdi vnitřní klid a začni prožívat radost ze života...

Od svých 30 let po prodělané autonehodě a při neustále stresem a strachem zatuhlém pohybovém zkoprnění jsem se téměř každým rokem léčila ve fyzioterapeutické ordinaci, na rehabilitacích a masážích. Ptala jsem se sama sebe: "Proč se mi stále dokola vrací bolest zad, krční páteře, bolest na hrudníku, pod hrudní kostí, permanentní zatuhlost, pocity, že se nemohu nadechnout?"

Radikální změna

Až jsem se v roce 2015 rozhodla pro radikální řešení - absolvovat instruktorský kurz jógy. Chtěla jsem pro sebe to nejlepší a zároveň konečně své potíže vyřešit. Od února 2016 jsem začala vést svoje vlastní lekce jógy. Jóga mi zprvu velmi pomohla po tělesné stránce, uvolnit se, naučit se správnému držení těla, správně dýchat a to jsem předávala dál mezi své "jogistky".

Prohlubováním znalostí jógy jsem začala pomalu pronikat k její pravé podstatě a skutečnému odkazu.

Jóga pro mě přestává být pouze tělesné cvičení, nalézám uvolnění sama v sobě, rozpouštím tok svých myšlenek, moje pohyby neřídím já, všechno plyne s mým dechem, odevzdávám veškerou kontrolu nad svými myšlenkami a nad svým tělem, zastavuji čas a jen tak jsem, plynu sama v sobě, plynu mimo prostor a čas...

Jóga mě učí, jak dělat věci pomalu, dovolit si užívat pohyb, jak nejpomaleji umím, prožívat ten okamžik tady a teď sama v sobě, se svým dechem, zastavit se a jen tak být...

Dříve jsem žila tak, že jsem chtěla být všude první, všechno stihnout, ještě jsem se za ten svůj ohromující výkon chválila, co jsem to všechno stihla, jaká jsem borka. Zapomínala jsem sama na sebe a hlavně na svoje pocity, které byly hluboko uvnitř pohřbené. Dokonce jsem k výkonům vedla i svoji dceru. Ano, protože jsem v tom žila i já.

Díky kineziologii jsem dostala šanci se od těchto programů osvobodit a u své druhé dcery už důraz na výkon neopakovat.


„JIN-DRA józe se věnuji už delší dobu.

Dala mi volné úterní podvečery,
které můžu věnovat jen a jen sobě...
hýčkat svoje tělo i mysl :)

Poznala jsem nové kamarádky a nové možnosti a za to ti, Jindřiško, patří DÍKY.“

Dagmar Navrátilová

Jsem vděčná, že už tak dnes žít nemusím, ano já už nemusím.

Jsem vděčná celému filozofickému systému, který se honosí názvem jóga, za všechny své lektory, kteří s láskou předávají a učí žít podle těchto principů.

Děkuji za poznání, prožitek a šanci předávat tuto zkušenost dál mezi další ženy, které se chtějí vymanit z výkonnostních stereotypů a začít svůj život vědomě, tady a teď, tak, jako já.

Chcete se přidat na moje lekce jógy v Moravské Třebové? 

Čeká vás velmi jemná hatha jóga zaměřená na relaxaci, uvolnění mysli a těla.

Lekce pořádám jurtě Lesního klubu BLATOUCH, Linhartice u Moravské Třebové. Aktuální termíny najdete na mém facebooku, nebo mě kontaktujte.